Cocktail

Zajímavosti letoviska Pattaya

Zajímá vás, jak je to v Pattaye se sexuální turistikou a jak vlastně Pattaya přišla ke své pověsti města hříchu? Popřípadě, kam se vydat, když chcete v jednom dni spatřit celý svět? Nebo je libo něco z thajské etikety? Zajímavosti a perličky najdete tady, základní informace pak na stránce Více o Pattaya a tipy na výlety v sekci Pattaya – kam vyrazit.

Jak je to s hříšností letoviska Pattaya?

Pattaya skutečně byla od konce 50. let městem hříchu. Za zábavou a odpočinkem toho nejrůznějšího ražení sem vyráželi američtí vojáci, kteří bojovali ve vietnamské válce. A i po válce byla Pattaya vyhledávaným místem sexuálních turistů. Dnes už to tu zdaleka není tak divoké jako dřív. Nicméně i tak občas narazíte na takzvané kathoy – muže travestity.

Nejslavnější světovou travesti show potom můžete shlédnout v Alcazar Cabaretu, kde takzvaní kathoy vystupují.

Menší a ještě menší

Celý svět můžete v Pattaye procestovat za jediný den. Jak? Návštěvou Mini Siamu. V upraveném parčíku najdete ty nejslavnější thajské stavby v měřítku 1:25. Do zeleně jsou tady potom zasazené i nejslavnější památky planety – socha Svobody, Eiffelova věž nebo egyptské pyramidy.

Ještě menší jsou potom miniatury v Muzeu lahví. Holanďan Petr Bedelais dokázal do zhruba tří stovek lahví nejrůznějších tvarů a velikostí naskládat modely světových památek.

Pozor na pravidla etikety!

Jak se chovat, abyste nezavdali příčinu ke konfliktu? Zde je pár tipů: Do chrámu vstupujte vždy v oblečení s dlouhým rukávem, popřípadě i v dlouhých nohavicích. Nepřípustné jsou šortky nebo minisukně. Chovejte se uctivě k předmětům, na kterých je vyobrazený král nebo někdo z královské rodiny – je totiž mají obyčejní Thajci ve velké úctě.

Nesluší se také sahat Thajcům na hlavu, sedat na polštářky, které jsou určené k ležení, a nedotýkat se vlasů.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Co všechno vám může nabídnout Thajsko? Cestovní kancelář ESO travel Vám na těchto stránkách přináší tipy na ty nejzajímavější zážitky.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-pattaya.cz