Cocktail

Kam vyrazit v letovisku Pattaya?

Pattaya sice nabízí krásné pláže, ale nejen lenošením na pláž živ je člověk. Pattaya nabízí mnoho možností, co podniknout, když už vás opalování nebude bavit. Vydat se můžete do muzeí, do městečka miniatur nebo jen na korzo na Walking Street, popřípadě vyrazit do dalších blízkých destinací, které přibližujeme v kategorii Pattaya – poznejte okolí.

Pattaya – Muzeum lahví

Nejde sice o nejznámější atrakci v letovisku Pattaya, nicméně i tak jde o zajímavý počin. Holanďan Petr Bedelais dal dohromady sbírku zhruba 300 nejrůznějších lahví. Že vám na to nepřijde nic divného? To by v nich ale nesměly být miniatury těch nejslavnějších staveb planety.

Pattaya – „Věřte, nevěřte muzeum“

Určitě si pamatujete slavný mysteriózní pořad „Věřte, nevěřte“. Američan Ripley se jím nechal inspirovat a dal dohromady sírku kuriozit, zajímavých a tajemných předmětů, u kterých jeden neví, na co vlastně kouká.

Součástí expozice jsou i mučící nástroje a ukázky karikatur, jejichž autorem je právě podivín, dobrodruh a cestovatel Ripley.

Pattaya – svatyně pravdy

Nedaleko pláže Naklua je jedna z nejznámějších staveb v Pattaye – Svatyně pravdy. Jde o celodřevěnou stavbu, která je vysoká přes sto metrů a přitom na její stavbu nebyl použitý jediný hřebík. Každý centimetr tohoto díla je navíc pokrytý ručně vyřezávanými ornamenty, které mají zobrazovat tradiční thajské hodnoty.

Pattaya – podvodní svět

Do výčtu těch nejzajímavějších míst v Pattaye rozhodně patří i místní aquarium. Sami místní o něm říkají, že je jedno z nejkrásnějších v celé Asii. Prosklenný tunel je dlouhý přes sto metrů a návštěvníky od okolního modrého a tichého světa dělí jen sedm centimetrů silné sklo. Za ním se potom prohání asi 4500 živočichů, včetně žraloků.

Míst, kam vyrazit, je v Pattaye samozřejmě ještě mnohem víc. Další najdete na stránce Pattaya – další informace, popřípadě v sekci Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Co všechno vám může nabídnout Thajsko? Cestovní kancelář ESO travel Vám na těchto stránkách přináší tipy na ty nejzajímavější zážitky.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-pattaya.cz