Cocktail

Více o letovisku Pattaya

Nejvyspělejší, nejoblíbenější a nejnavštěvovanější letovisko v Thajsku? Jednoznačně Pattaya. Pattaya leží asi 140 kilometrů od hlavního města Bangkoku, v nejvyspělejší a nejbohatší části Thajska a ročně ji navštíví asi pět milionů turistů – drtivá většina z nich v hlavní sezoně, od října do listopadu do dubna.

Pattaya až donedávna nepožívala nejlepší pověsti. Za vše nejspíš hovoří přezdívka „Město hříchu“. Turisté sem nezřídka přijížděli nejen za klasickou dovolenou, ale i za zážitky z místních nočních podniků. Těch v posledních letech rapidně ubylo, Pattaya se tak pomalu ale jistě zbavuje své špatné pověsti.

Pattaya – středobod snad všech aktivit

Pláž Jomtien – to je hlavní centrum pro všechny milovníky opalování. Denně se tady do pásku položí tisíce lidí. O poznání klidnější je potom pláž Naklua. Ten pravý mumraj jazyků a národností začíná ale až se setměním. Snad celý svět se potkává na promenádě „Walking Street“, která se táhne podél hlavní pláže Jomtien.

Pattaya je středobodem snad všech myslitelných aktivit, které můžete v Thajsku podniknout. Okolí letoviska je ideální pro začínající potápěče, na své si tady přijdou i tenisté, golfisté nebo vyznavači adrenalinu – v Pattaye je možné skočit si bungee, nebo si zaplatit arénu pro paintball.

Pattaya – aquapark i krokodýlí farma

Přímo v Pattaye je i velký a moderní aquapark s desítkami atrakcí. Oblibě se mezi turisty těší i krokodýlí farma nedaleko centra. Odhadem na ní žije asi 60000 těchto drobečků.

O Pattaye ale zároveň platí o to, že je jednou z nejdražších thajských destinací. A úplně nejvíc zaplatí ti, kteří chtějí bydlet přímo na pláži. Obecně v celém Thajsku platí, že čím dál od pláže bydlíte, tím levněji svojí dovolenou pořídíte.

Další informace o letovisku Pattaya najdete na stejnojmenné stránce. V kategorii Zajímavosti pak najdete perličky a kuriozity, které se jinam nevešly.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Co všechno vám může nabídnout Thajsko? Cestovní kancelář ESO travel Vám na těchto stránkách přináší tipy na ty nejzajímavější zážitky.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-pattaya.cz